Noha a kormány sokat költött az egészségügyben a bérekre, az eszközökre annál kevesebbet, így pedig nehéz megállítani az elvándorlást – vélte Sinkó Eszter egészségügyi közgazdász.
“Az utolsó pillanatokban vagyunk” – mondta az InfoRádióban a szakember, aki szerint most már veszélyes a hazai magánellátás elszívó ereje, és a helyzet annak ellenére súlyos, hogy külföldre egyre kevesebben mennek.
KÜLFÖLDI MUNKALEHETŐSÉGEK EGY HELYEN
“Csak a pénz önmagában nem old meg semmit, de hozzáteszem, pénz nélkül meg nem lehet megoldani jó néhány kérdést. Az egyik probléma, amit a Honvédkórház esete is mutat, hogy ahhoz, hogy maradjanak az orvosok, nővérek, föl kellett emelni a finanszírozásukat a duplájára. Ez azt mutatja, hogy az a finanszírozás, amit kapnak, kevés, és van alternatív lehetőség, hogy elmenjenek máshova” – tette hozzá Sinkó Eszter.
Az egészségügyi közgazdász szerint most már nem csak az orvosok, de a nővérek is tudják zsarolni a kórházak vezetését, mi több, utóbbiak esetében vélhetően nagyobb a baj, mint a doktorok között.
“Egyre kevesebben mennek külföldre, de a magánegészségügy nagyon durva elszívó hatást gyakorol. A Magyar Orvosi Kamara kimutatása alapján tavaly fordult először elő az, hogy többen mentek el magánegészségügybe dolgozni, mint ahányan külföldre” – mondta Sinkó Eszter.
(Fotó: pixabay.com/whitesession)