Persze nem csak Hollandiára igazak az alábbiak, hanem a legtöbb országra, ahová határátkelőként elmennénk, és nem beszéljük a helyi nyelvet.
Anna az egyetem után döntött úgy, hogy Hollandiába költözik, és első körben nem volt számára kiemelten fontos szempont, hogy a szakmájában helyezkedjen el. Lássuk, mit mesélt a Díványnak, hogyan érdemes nekiindulni!
„Két esetben érdemes nekivágni: ha valaki mindenre elszánt és az elején bármilyen melót elvállal, de közben megtanul hollandul, vagy ha van olyan szakmája, amire van kereslet” – mesélte.
Hollandiai álláslehetőségek egyetlen kattintásra a Határátkelőn!
„Amszterdamban és nagyobb városokban vendéglátós, illetve szakács tapasztalattal is könnyű munkát találni, mert sok a turista és sokszor az angol is elég. De a slágerszakma itt is a programozó és a pénzügyes, ezekhez tuti elég az angol és jó a fizetés is” – tette hozzá Anna.
Szerinte a német nyelvtudás is előnyt jelent, pláne, ha valaki hajlandó ügyfélszolgálaton dolgozni vagy adminisztratív munkát végezni.
Ami a lakhatást illeti, ott azért egy fokkal rosszabb a helyzet, mint a munka terén.
„Amszterdam környékén lakóhelyet találni sokkal nehezebb, mint munkát, ráadásul drága is. Szóval nem árt valami tervvel rendelkezni, hogy hol fog valaki lakni az első pár hónapban, mert a keresgélés bizony tovább tart, mint gondolnád” – hívta fel a figyelmet Anna.
(Fotó: pixabay.com/neshom)